Alexa değeri ve SEO ya etkisi nedir ?

Alexa değeri Nedir Seo ya Etkisi Nedir;

Alexa dünya çapında tanınmış sitelerin değerlerinin tahminini yapıldığı büyük bir firmadır. Site sahipleri site alıp satarken veya sitesinin ne konumda olduğunun bilgisini öğrenmek için Alexa değerini kontrol eder eğer alexa sıralaması düşük konumda ise, o konuma göre siteye değer biçer alım satımda bulunur.

Bunun gibi kendi siteleri için de ne konuma geldiğini kaçıncı sırada olduğunu, Alexa sitesi sayesinde öğrenmektedir. Bu özellik tüm sitelerin, giriş çıkışlarına göre Google konumlarına ve backlink kalitesine backlink sayısına bakarak bu değeri otomatik olarak sizlere sunar.

Belirli aralıklarla güncellemeler yaparak bu sıraları sürekli değişir vaziyette görürsünüz. Eğer sıralama değeri düşüyor, veya yükseliyor ise, Alexa sıralamasında bunun cevabını alabilirsiniz.

Bu hizmet sitelerin, değerli konumdaki linklerini size listeler. Bununla birlikte tüm dünya genelinde sitenizin kaçıncı sırada olduğunun tahminini size yansıtır.

Dünya tahmini ile bir de ülkenize göre değer tahmini de sizlere yansıtılır. Neredeyse tüm site sahipleri bu konuda bilgili insanlardır. Eğer sizde bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru konuya geldiniz demektir.

Alexa değer düşürmenin bir yolu daha vardır ki. Bu da Alexa sitesinde, sitenizin linkini arama kutusu yardımı ile yapın. Bununla birlikte sitenizin en çok Google de hangi aramalarda etkili olabileceğinin tahmini de sizlere sağlanmaktadır.

Sizde bir site satın alacaksanız eğer öncelikle Google üzerindeki değerinin tahminini almak için, Alexa sitesinde bu değeri aratın.

Tanıtım için de link alacaksanız eğer bu değere bakıp reklam yayını yapılacak sitenin değerini bu hizmet yardımı ile kontrol edebilirsiniz.

İlgili Link: http://www.Alexa.com

Kim yazmış bunu : admin

Araştırmacının 28 kadar daha yazısı bulunuyor.

Yorumlar

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir