Etiket arşivi: apple

Apple’da Geri çağırma !

Dünya devi Apple da geri çağırma etkisinde kaldı.  Apple 2003 ile 2015 yılları arasında, ABD’de sattığı bu cihazları geri çağırıyor!
Apple’ın bu geri çağırması 2003 ve 2015 yılları içerisinde Avrupa, Brezilya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satılan Mac’ler için iki uçlu adaptörleri, iPad’ler için ise 10-watt’lık adaptörleri içeriyor. Ayrıca bu adaptörün Apple Dünya Seyahati Adaptör Kiti’nde de bulunduğu belirtiliyor.
Apple yapmış olduğu açıklamaya göre bu teknik arızadan etkilenen modellerin bozulma ihtimallerinin yanı sıra, en  önemlisi de elektrik çarpmalarına da neden olabileceğini bildirdi. Firma bu adaptörleri ücretsiz geri çağırıyor.

Elinizde ki AC Adaptör arızalı mı Nasıl tespit edebilirsiniz?

apple adaptör

Apple Değişim Süreci Nasıl Başlıyor ?

Genelde bu tip değişimlerde en yakın satış mağazasına yani Apple Store ye gidin dememiz lazım fakat Apple Store sayılı olan bir ülkedeyiz aynı şekilde teknik servisi de yok. En iyisi teknoloji yi kullanmaya devam etmek yani apple n kendi sitesinden bildiri göndermek. Öncelikle iPhone veya iPod aygıtınızın seri numarasının doğrulanması gerekiyor. Cihazınızın seri numarasını Bulmak için Tıklayın kolayca bulabilirsiniz
Kısacası ;Dünya teknoloji devi apple güç adaptörlerinde sorunlu üretimolduğunu kabul etti ve değişim için geri çağırıyor

AMOLED Ekran Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Artık herkesin bir akıllı telefonu mevcut peki bu akıllı telefonlardaki ekranların özellikleri nedir hangi markalar kendi ekranlarını hangi teknolojilerle üretiyor onlar hakkında biraz araştırma yapıp kısa ve öz şeklinde sizlere aktarayım.

 

AMOLED Ekran Nedir?

Özellikle akıllı telefonlarda görülen teknik özelliklerin her geçen gün daha da gelişmesi, ekran teknolojisini de etkiliyor. Bu yazımızda son model akıllı telefonlarda da sıkça görülen AMOLED ekran teknolojisini ve diğer ekran teknolojilerinden farklarını inceleyerek karşılaştırma yapıyoruz.

amoled ekran

 

Yeri geldiğinde birbiriyle kıyasıya rekabet eden, yeri geldiğinde ise birçok önemli ortaklığa imza atan Apple ve Samsung, görünüşe göre bu yıl hiç olmadığı kadar bir araya gelecek. Apple’ın pazardaki büyük payından yararlanmak isteyen ve daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlayan Samsung, uygulamalarını iOS için de sunmaya hazırlanıyor.

Samsung’un 4 sene önce üretmiş olduğu AMOLED TV’lerde de görülebileceği gibi bu ekranlar yaklaşık 3 cm kalınlığa sahip olarak oldukça ince ve hafifler. Bunda LCD ekranlarda görülen, TFT katmanlarında cam kullanılma durumunun olmaması büyük pay sahibi. Ayrıca IPS ekranlarda da görülen, yatay-dikey 150 derece üzeri açılardan izlendiğinde bile herhangi bir renk kaybı ve herhangi bir ışık düşmesi sonucu parlaklık oluşması görülmüyor.

LCD-vs-OLED-Drawings_01