Etiket arşivi: blog backlink

Web2 Blog Sitelerin Seo’ya etkisi

Web2 siteleri başka siteler için kendi sitelerinde bir alt site oluşturmasına olanak sağlar. Yani sizlere tanıtım yapabilmeniz için yer açar. Bu sitelerin birçoğu kendilerine özgün panelleri kullanır wordpress kullanır yani sizlere kendi uzantısı altında bir blog açmanız için onay verir. İçerlerinde dilediğiniz hazır temaları seçer bir başlık yaratır ve sitenizi açarsınız. Örneğin wordpress.com bu site sizler için bedava web2 alt site açma onayı veriyor. Kendi sitelerinize bu siteden bir alt sayfa uzantısı oluşturup link çıkabilirsiniz.

Örnek diyelim ki, oyun siteniz var. orneksite.wordpress.com örnek site yerine o anda boş olan dilediğiniz ismi yazabilirsiniz. Oyun siteniz var ise oyun ile alakalı yazabilirsiniz. Bu tür sitelerde açtığınız blog uzantıları içerisinde kendi sitenizin tanıtımı ve linkini eklemeniz yine sizin sitenizin değer kazanmasını sağlayacaktır.Bu tür yüzlerce blog arama motorları üzerinde bulunmaktadır. Bunlara üye olup, tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Bu üyelikleri .txt kayıt edip bir başka site açtığınızda o sitenin tanıtımı için de tekrar ekleme şansınız olacaktır.

Bu tür tanıtımlar için yine seo paketleri birçok seo hizmeti sağlayan sitelerde bulunmaktadır. Dilerseniz bu işlemi para ile de yapabilirsiniz. Manuel olarak yaptığınızda bir başka site tanıtımı için tekrar ücret ödemez, + kendinize özel web2 siteleri yaratmış olursunuz.Bu web2 sitelerini güncel tutmanız içeriğine güncel içerikler girmeniz de o sitelerinin değer kazanmasını sağlar. web2 siteleri değerli olunca da sizin sitenize verdiğiniz linkler sayesinde siteniz daha değerli konuma gelir.Boş vakitlerinizde bu sitelere içerik atmanız daha faydalı olacaktır. Bu yöntem yine işe yaramakta olup, Anahtar Kelimelerde sizlerin yükselmesini sağlayacaktır.

Alexa düşürmek için de çok etkili bir yöntem bu tür seo işlemlerini genellik ile manuel olarak yapmanız daha yararınıza olacaktır. Sitemiz içerisinde bu tür birçok seo yöntemi ile alakalı paylaşımlar yapılmaktadır. Konuları dikkatlice incelediğiniz zaman bir seo uzmanı haline gelebilirsiniz.
Google de free blogs, free blog, Web2 blog list, bedava blog sitesi, gibi anahtar kelime yardımı ile birçok bedava blog izin veren siteye ulaşabilirsiniz.

Blog Backlink Nedir ? Seo’ya faydası varmı?

Blog Backlink Nedir Seoya faydası nedir;

Bu yöntem Google nin yaptığı eski güncellemelerde çok işe yarayan bir backlink yöntemleri arasında yer almaktaydı. Yapılan güncellemeler ile bu çalışmanın artık çok geride kaldığı söylense bile günümüzde hayla etkisini sürdürmektedir. Daha önceleri bu çalışma için yorum programları gündem konusu idi. Kullanıcı adı yerine üst sıralara çıkmak istediğiniz anahtar kelimeyi yazıyordunuz, mail adresi ve web sitesi yerine kendi adresinizi yazıp program yardımı ile yüzlerce hatta binlerce siteye yorum bırakabiliyordunuz.

Yalnız google bu yöntemi önleyebilmek adına, yeni güncellemeler başlattı ve artık birçok sitede yorum ile birlikte karşınıza güvenlik soruları veya captcha doğrulama yöntemi çıkmaya başladı. Birçok program bu şekilde etkisiz hale getirildi. Bunlara uyumlu programlar ise, çok tercih edilmemektedir. Nitekimde Google reklam yapılmasının yasak olduğunu kendi sözleşmesinde belirtmiştir. Sizde bu reklamları anlaşmadan yapmayın. Anlaşma ile yapıldıktan sonra Google üzerinde bütün linkler değerli konumdadır. Nasıl bu backlink sistemini faydalı olarak kullanabilirim diyorsanız eğer.

Örnek veriyorum bir Moda kategorili siteniz var. Siz arama motorları üzerinde yorumlarda site iznine onay veren aynı kategoriyi taşıyan sitelerdeki Moda kategorilerindeki konulara konu ile alakalı cümle oluşturarak yorumlar bırakırsanız eğer, site sahipleri bunu faydalı görüp onay verebilir. Bu sayede kaliteli bir blog backlink elde etmiş olabilirsiniz. Bu sistemi bu şekilde kullandığınız sürece hiçbir yan etkisinde kalmazsınız.
Blog backlink diye aratın arama motorlarında karşınıza birçok yöntem çıkacaktır. Blog yorumları yaparken link yağmuruna tutulmuş siteler yerine az çıkışlı siteleri tercih etmeniz sizin yararınıza olur.

Blog link için birçok webmaster sitesinde düzgün yorumlara onay verildiğinden bahis ediliyor bu forumlar sayesinde Kaliteli backlink sahibi olabilirsiniz.
Oto onay veriliyor diye yüzlerce link içeren sitelere yorum yapmanız ilk zamanlarda sitenizi öne çıkarma şansı tanısa da, ilerleyen zamanlarda düşüşe geçmenizi sağlayacaktır. Kısaca özetleyerek sitenizin kategorisine uygun konuları Google de araştırıp konulara uygun güzel bir cümle oluşturup yorumlar atarsanız eğer, onay kazanma şansınız daha da yükselecektir. Kategorilere uyumlu olmayıp programlar yardımı ile link basmanız sitenizin Anahtar Kelimelerde düşüş sağlamanıza neden olabilir.