Etiket arşivi: blog siteleri seo

Web2 Blog Sitelerin Seo’ya etkisi

Web2 siteleri başka siteler için kendi sitelerinde bir alt site oluşturmasına olanak sağlar. Yani sizlere tanıtım yapabilmeniz için yer açar. Bu sitelerin birçoğu kendilerine özgün panelleri kullanır wordpress kullanır yani sizlere kendi uzantısı altında bir blog açmanız için onay verir. İçerlerinde dilediğiniz hazır temaları seçer bir başlık yaratır ve sitenizi açarsınız. Örneğin wordpress.com bu site sizler için bedava web2 alt site açma onayı veriyor. Kendi sitelerinize bu siteden bir alt sayfa uzantısı oluşturup link çıkabilirsiniz.

Örnek diyelim ki, oyun siteniz var. orneksite.wordpress.com örnek site yerine o anda boş olan dilediğiniz ismi yazabilirsiniz. Oyun siteniz var ise oyun ile alakalı yazabilirsiniz. Bu tür sitelerde açtığınız blog uzantıları içerisinde kendi sitenizin tanıtımı ve linkini eklemeniz yine sizin sitenizin değer kazanmasını sağlayacaktır.Bu tür yüzlerce blog arama motorları üzerinde bulunmaktadır. Bunlara üye olup, tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Bu üyelikleri .txt kayıt edip bir başka site açtığınızda o sitenin tanıtımı için de tekrar ekleme şansınız olacaktır.

Bu tür tanıtımlar için yine seo paketleri birçok seo hizmeti sağlayan sitelerde bulunmaktadır. Dilerseniz bu işlemi para ile de yapabilirsiniz. Manuel olarak yaptığınızda bir başka site tanıtımı için tekrar ücret ödemez, + kendinize özel web2 siteleri yaratmış olursunuz.Bu web2 sitelerini güncel tutmanız içeriğine güncel içerikler girmeniz de o sitelerinin değer kazanmasını sağlar. web2 siteleri değerli olunca da sizin sitenize verdiğiniz linkler sayesinde siteniz daha değerli konuma gelir.Boş vakitlerinizde bu sitelere içerik atmanız daha faydalı olacaktır. Bu yöntem yine işe yaramakta olup, Anahtar Kelimelerde sizlerin yükselmesini sağlayacaktır.

Alexa düşürmek için de çok etkili bir yöntem bu tür seo işlemlerini genellik ile manuel olarak yapmanız daha yararınıza olacaktır. Sitemiz içerisinde bu tür birçok seo yöntemi ile alakalı paylaşımlar yapılmaktadır. Konuları dikkatlice incelediğiniz zaman bir seo uzmanı haline gelebilirsiniz.
Google de free blogs, free blog, Web2 blog list, bedava blog sitesi, gibi anahtar kelime yardımı ile birçok bedava blog izin veren siteye ulaşabilirsiniz.