Etiket arşivi: GUNCEL

iphone PDF nasıl kaydedilir?

iphone PDF nasıl kaydedilir?

Web üzerinden uzun yazılar okuyor ancak bu yazıları okurken zorlanıyor musunuz? Birkaç adımda webte okuduğunuz sayfayı PDF olarak iPhone’a kaydedebilir ve telefon üzerinden rahatlıkla okuma yapabilirsiniz. Peki, iPhone’a web sitesi PDF dosya olarak nasıl kaydedilir? İşte bu sorunun yanıtı…

iPhone ile indirmek istediğiniz sayfayı açın. Daha sonra üst tarafta tarayıcıda bulunan paylaş tuşuna basın. Gelen ekranda “iBooks’a PDF olarak kaydet” seçeneğini işaretleyin. Bu sayede web’teki sayfayı ya da HTML formatındaki bir kitabı telefonunuza kaydetmiş olursunuz.

Michael Kors Android Wear’lı akıllı saatlerini tanıttı

Michael Kors Android Wear’lı akıllı saatlerini tanıttı

İsviçreli saat üreticileri akıllı saat üretimine hız verirken Amerikalı üreticilerden de cevap gecikmedi. Dünyaca ünlü lüks moda markası Michael Kors, iki adet Android Wear‘lı akıllı saatini Baselworld 2016‘da görücüye çıkardı.

Acces adı verilen serideki saatlerden altın renkli ve taşlı versiyonu kadınlara hitap ederken daha sportif görünen siyah saat ise erkekleri hedef alıyor. Saatler hakkında konuşan Michael Kors, her gün takılan bu aksesuarın kişiye özgü olması ve hayatını kolaylaştırması gerektiğini belirtiyor. Söz konusu saatlerin de bunu gerçekleştirmek adına üretildiğini ifade ediyor.

michael-kors-jumps-on-android-wear-smartwatch-bandwagon

Değiştirilebilir kayışlarla gelecek olan saatlerin kendilerine özel arayüzleri de bünyesinde barındıracağı belirtiliyor. Teknik özellikleri önümüzdeki dönemlerde netleşecek olan saatin fiyatının ise 395 dolar olacağı dile getiriliyor. Çıkış tarihi olarak ise bu yılın sonbahar ayları işaret ediliyor.

Sosyal Medya Modülü WordPress

Sosyal Medya Modülü WordPress

One SEO Pack tüm Sosyal Meta Modülü sosyal ağ siteleri kendi ağlarında sitenize veya blog görüntülemek için kullanabileceğiniz ek meta veri yararlanmak yardımcı olur. Kullanılan protokol denir Open Graph ve en yaygın protokol geliştirmiştir Facebook ile ilişkilidir ancak birçok sosyal ağ siteleri tarafından kullanılan standart bir protokoldür.

İşte Facebook yorumlanır ve nasıl görüntüleneceğini Open Graph meta veri bir örnek:

Yukarıdaki ekran görüntüsünde örnek bu yazı için Open Graph meta yapılandırarak tarafından sağlanan görüntü, başlık ve açıklama gösterir.

Burada Sosyal Meta modülü yanı sıra bireysel Post / Sayfa ayarları için genel ayarlar üzerinde durulacaktır.

One SEO Paketi Sosyal Meta modülünde tüm - Genel Ayarlar
Sosyal Meta modülü – Genel Ayarları

 

 

 

 

 

 

Başlık kısa kod çalıştırmak

Open Graph Başlık oluştururken bu seçeneğin etkinleştirilmesi Post veya Sayfa Başlığı herhangi kısa kod çalıştırmak sağlayacaktır.

Açıklama Run Kısa kodlar

Open Graph Açıklama oluştururken bu seçeneğin etkinleştirilmesi Post veya Sayfa içeriğinde herhangi bir kısa kod çalıştırmak sağlayacaktır. AutoGenerate OG Açıklamaları etkin olduğunda bu geçerlidir.

AutoGenerate OG Açıklamaları

Excerpt her sayfa veya Post Açıklamaları, bir alıntı oluşturmak yoksa bir tane oluşturun, ya da içeriğin ilk 160 karakter ise: Denetleme AutoGenerate Açıklamaları One SEO Pack tüm otomatik OG oluşturmak anlamına gelecektir.

Anasayfa Ayarları - All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü
Anasayfa Ayarları – All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü

AIOSEO Başlık ve Açıklama kullanın

siz One SEO Pack All Genel Ayarlar ekranında ayarlanır Ana Başlık ve Ev Açıklama kullanmak istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin senin Open Graph Başlık eviniz için: (Tanımlama RG) (RG Başlık) ve Open Graph Açıklama sayfa. Bu Google arama sonuçlarında olduğu gibi ana sayfa tüm sosyal ağ sitelerinde aynı şekilde temsil edilmesini sağlamak için harika bir yoldur.

Not: Eğer ekran görünümünde gizlenir daha da aşağı sonra bu kutuyu Ev Başlık ve Ev Açıklama alanlarını kontrol edin.

Site adı

Burada sitenizin adını ekleyerek web sitenizin veya blog sosyal ağ siteleri tarafından kabul edilecektir nasıl kontrol etmenizi sağlar.

Ana Başlık ve Ev Açıklama

Eğer One SEO Pack All Genel Ayarlar ekranında girilen Ana Başlık ve Ev Açıklama kullanmak istemiyorsanız, farklı bir OG ekleyebilirsiniz: Başlık ve OG: Açıklama ana sayfanız için buraya.

Ana Sayfa Resim

Bir sen OG olarak kullanmak istediğiniz görüntüyü yüklemek için Yükle düğmesini kullanabilirsiniz: sitenizin ana sayfası için resim ya da sadece sağlanan alana görüntü dosyasının URL’sini yapıştırabilirsiniz.

RG: Görüntü genişliğinde 315 piksel yüksekliğinde 600 piksel minimum boyutta olmalıdır. Ancak, Facebook, retina ve yüksek çözünürlüklü ekranlar iyi görüntü için yüksek tarafından 630 piksel ile en az 1200 piksel görüntüleri kullanmanızı önerir.  Daha fazla bilgi için kendi belgelerine bakın . Görüntü dosyası 5 MB’den fazla olmalıdır.

Ev Makale Başlıkları

Siteniz için Facebook nesne türü Madde ayarlandığında Bu alan sadece görüntülenir.Sen ana sadece Facebook Makale Etiketler girmek için bu alanı kullanabilirsiniz.virgülle her etiketi ayırın.

Görüntü Ayarları - All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü

Sosyal Meta modül – Resim Ayarları

OG seçin: Görüntü kaynağı

Resmi bir yazı ya da sayfa için: OG varsayılan olarak kullanılan resim seçmek için bu açılır menüyü kullanın. İşte seçeneklerin her bir açıklamasıdır:

  • Standart Görüntü – Sosyal Meta ayarları sayfasında varsayılan OG Image olarak belirtilen resim kullanmak
  • Çıkan Görüntü – görevinden özellikli resim kullanmak
  • İlk Yüklenmiş Resim – sonrası ilk ekli görüntüyü kullanmak (medya ekleri)
  • İçerik İlk Görüntü – post içeriğinde bulunan ilk resim kullanmak
  • Özel Alan itibaren Görüntü – Özel alan (ayarlarında belirtilen alan adı) belirtilen bir resmi kullanmak
  • Mesaj Yazar Görüntü – Bu yazı / sayfa yazar avatar kullanacak
  • İlk Kullanıldığı Görüntü – otomatik olarak bu seçeneklerin tümü geçer

Görüntü Yok Bulundu Varsayılanı Kullan

Image Source sonra All in One SEO Pack geri Standart OG Image varsayılan olacaktır: Bu ayar, no image Seç OG seçenekleri kullanarak tespit edilmesi halinde anlamına gelecektir.

Standart OG Görüntü

sosyal ağ siteleri tarafından Görüntü: Varsayılan Görüntü alanı size Ortam Kitaplığı bir görüntü seçin veya varsayılan OG olarak kullanılacak görüntü için URL içinde bir görüntü veya macun yüklemek için izin verir.

RG: Görüntü genişliğinde 315 piksel yüksekliğinde 600 piksel minimum boyutta olmalıdır. Ancak, Facebook, retina ve yüksek çözünürlüklü ekranlar iyi görüntü için yüksek tarafından 630 piksel ile en az 1200 piksel görüntüleri kullanmanızı önerir.  Daha fazla bilgi için kendi belgelerine bakın . Görüntü dosyası 5 MB’den fazla olmalıdır. Görüntü belirli bir sayfa veya Post belirtilir: yok OG varsayılan görüntü sadece kullanılır. Seç RG: Görüntü, tek tek her yazı üzerine ayarlarında bu geçersiz kılabilirsiniz olsa: Image Source OG için varsayılan olarak kullanılan alır hangi görüntü yönetmek için seçeneği sunar. İşte bu seçenekler demek nedir?

Görüntü Özel Alan kullanın

Bir seçmek için bu alanı kullanabilirsiniz Özel Alan  Image: OG için kullanılacak. Bu kutuya Özel Alan adını girin.

One SEO Pack tüm sosyal Profil Bağlantılar

One SEO Pack tüm sosyal Profil Bağlantılar

Sosyal Profil Bağlantılar

Sosyal Profil Bağlantılar alan (her satıra bir tane) içine sosyal ağ profilleri için URL’leri girin ve sitenizin bir kişi veya bir şirket / kuruluş için olup olmadığını belirleyin. Associated Adı alanına kişinin veya kuruluşun adını girebilirsiniz. Bu bilgiler için kullanılan  Google Bilgi Grafiği  Google arama sonuçlarının sağ tarafında görünebilir.

 

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü - Facebook Ayarları

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü – Facebook Ayarları

Facebook Yönetici Kimlik

Burada Facebook Admin ID girin. Facebook Admin ID nasıl hakkında bilgi https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir

Facebook App ID

Burada Facebook Uygulama Kimliğini girin. Facebook App ID nasıl hakkında bilgi https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir

Facebook Nesne Türü

Nesne türü (RG: Türü) belirtir sahip sitenin ne tür – blog, web sitesi veya makale.Set bu ya Ön sayfa en son Mesajları (blog) ya da statik bir sayfa (web sitesi) görüntüler olarak, Ön sayfa görüntüler Okuma, Ayarlar altında belirtilen neye göre.

Otomatik Makale Etiketler Oluştur

Bu ayar Madde bir nesne türü olan herhangi bir mesaj türü için Facebook Madde Etiketler otomatik nesil sağlayacaktır. Makale etiketler Bu ayar etkinleştirildiğinde görünen üç onay kutularını dayalı Meta Anahtar Kelimeler, Kategoriler veya Post Etiketler oluşacaktır.

Madde Etiketler Kullanımı Anahtar

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı / sayfa için Meta Anahtar Kelimeler Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Madde Etiketler Kategoriler kullanın

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı için kategorileri Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Madde Etiketler Mesaj Etiketler kullanın

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı için Mesaj Etiketler Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Facebook Meta etkinleştirme

Sen böyle Sayfalar, Mesajlar ve olarak sahip herhangi bir içerik türleri için Open Graph meta etkinleştirmek için bu ayarı kullanabilirsiniz Özel Mesaj Türleri .

onay kutularını dayanarak size her içerik türü için varsayılan nesne türü ayarlayabilirsiniz alanlar aşağı yeni düşüş göreceksiniz burada seçin.

Varsayılan-nesne-tipi-için-her-içerik-tipi

Madde Facebook Publisher göster

Burada Facebook Sayfası için URL’yi girerek, Facebook Sayfa makaleleri bağlayabilirsiniz. Bu sadece Nesne Türü Madde ayarlanır içerik için çalışır.

Madde Facebook Yazar göster

Yazar etiketi: Bu seçenek Madde olarak düzenleyin Kullanıcı ekranında girilen Facebook profil URL’sini kullanır. Bu kendi Facebook profiline o kullanıcı tarafından kaleme makaleleri bağlar. Bu sadece Nesne Türü Madde ayarlanır içerik için çalışır.

İçerik Nesne Türleri

Her tür içerik (Sayfalar, Mesajlar ve Özel Mesaj Tipleri) için Type: Burada OG ayarlayabilirsiniz. Örneğin, ürünleri için Özel Mesaj türü varsa Ürüne nesne türünü seçebilirsiniz.

Not: Open Graph Nesne Türleri standartlaştırılmış bir listesi vardır. Tam listesi burada bulunabilir – Open Graph Nesne türleri . Eğer uygunsuz bir nesne türü seçin eğer içerik bazı sosyal ağ siteleri üzerinde nasıl görüneceğini etkileyebilecek hataları üretmek mümkündür.

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü - Twitter Ayarları

Sosyal Meta modül – Twitter Ayarları

Heyecan Kart Standart

Bu seçenek tüm içerik için varsayılan olarak kullanılacak Twitter Kart Tipi ayarlamak için olabilir. Bu ayar Sosyal Ayarlar sekmesine birer mesaj veya sayfa kılınabilir. Sen Twitter’da Kart Türleri hakkında bilgi bulabilirsiniz burada .

Heyecan Sitesi

Bu web sitesinin sahibi Twitter kullanıcı adıdır. Örneğin, @semperfidev. Sen @ sembolünü içermelidir. Twitter Kartına görüntülenebilir Sitesi: Bu Heyecan olarak kullanılmaktadır.

Twitter Yazar göster

Bu seçenek görüntülemek veya kullanıcılar altında Kullanıcı Profili ekranda Twitter alanını gizler. Kullanıcılar Profil ekranında Twitter alanda bu kullanıcı tarafından kaleme içeriği oluşturan için Twitter kullanıcı adınızı ayarlamak için kullanılır.Örneğin, @semperfidev. Sen @ sembolünü içermelidir. Twitter Kartına görüntülenebilir Creator: Bu Heyecan olarak kullanılmaktadır.

Heyecan Yazar / Creator göster

Heyecan Yazar / Creator göster

Twitter Alan

Bu siteniz için etki alanı adıdır. Örneğin, semperplugins.com. Sen gerekir değilhttp: //. Domain Twitter Kartına görüntülenebilir: Bu Twitter gibi kullanılır.

Tarama Sosyal Meta

Sosyal Meta-Scan

Yukarıdaki devre dışı bırak Jetpack Etiketler altında belirtildiği gibi, bazı eklentiler ve temalar da olabilir çıktı Open Graph meta etiketleri. Sitenizde çakışan veya birden Open Graph meta etiketleri varsa o zaman bu içerik belirli sosyal ağ sitelerinde nasıl göründüğünü etkileyebilecek hatalara neden olabilir. Eğer Open Graph meta yüklediğiniz eklentiler ne bağlı ve amacı için onları kullanıyor kontrol için kullanmak istediğiniz eklenti belirlemek gerekir.

Tarama Sosyal Meta bölümü diğer eklentileri ya da temaya göre oluşturulabilir yinelenen sosyal meta etiketleri için sitenizi tarama sağlar. Sadece tarama ve potansiyel yinelenen meta sizi uyaracaktır Bu özellik, bu sizin için sorunları gidermek olmaz. yinelenen sosyal meta etiketleri düzeltmek için sosyal meta kaynağını belirlemek ve çıkarmak gerekir.

hataları gösteren sosyal Meta tarayıcı

hataları gösteren sosyal Meta tarayıcı

Twitter Toplu Takip Etme Kodu ( GÜNCEL )

Twitter’da istediğiniz bir hesabın takipçilerini takip edip hedef kitlesi oluşturabilirsiniz.

Twitter günlük ve saatlik takip etme limiti koydu.

Günlük 1.000, saatlik ise 100 kişiyi takip edebiliyorsunuz.

Twitter takipçi sayınız kadar takip etme hakkı tanıyor.

Örneğin, 2.000 takipçiniz varsa 2.000 + % lik ufak bir kısım takip edebiliyorsunuz.

Vereceğim kod ile tek tık ile twitter hesabınıza bağlı olarak maksimum kişi takip edebiliyorsunuz.

KODU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu kodu kullanmak için önce hedef kitlesi oluşturacağınız hesabın takip ettiklerini veya takipçilerini açın. Daha sonra Chrome yada Firefox ile console sekmesini açıp yukarıda verdiğim kodu yapıştırıp enter tuşuna basın. 

GERİ TAKİP YAPMAYANLARI TOPLU SİLME KODU İÇİN TIKLAYIN

Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma Kodu

Twitter’da Uygulamasız ve Limitsiz Toplu Unfollow

Twitter’da sizi takip etmeyenleri ve geri takip yapmayanları topluca takibi bırakabileceğiniz kısa bir kod paylaşıyorum..

Twitter da bildiğiniz üzere takipçi kazanmak için insanlar birbirlerini takip edip karşılıklı takip yapıyorlar. Fakat sizin takip ettiğiniz ve sizin takibinize geri dönmeyen kullanıcılar da oluyor. Bu sizi takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkartmak bir hayli uzun bir zaman alıyor. Sizi takip etmeyen kişileri topluca takipten çıkartmanızı sağlayacak bir kod paylaşıyorum.

KODU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu kodu kullanmak için önce profilinize girip takip ettiğiniz kişileri açın. Daha sonra Chrome yada Firefox ile console sekmesini açıp yukarıda verdiğim kodu yapıştırıp enter tuşuna basın. 

SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO Uyumlu Makale Yazımı
Normal bir yazının kaleme alınmasındansa, SEO uyumlu makale yazımı, biraz daha farklıdır. SEO çalışmalarında başarı yakalamak isteyenlerin istifade edebileceği bu yazım türü, normal yazılar kaleme almaktan bazı temel farklılıklar gösterir. Bu noktada hizmet veren birçok yazar bulmak mümkün… Peki akılda kalıcı bilgilerle bezetilmiş, kısa, öz, SEO uyumlu ve iyi bir makale nasıl kaleme alınır? SEO uyumlu makaleler kaleme almak istiyorsanız size bazı ipuçları vereceğiz. Vereceğimiz bu ipuçlarını kullanarak, SEO uyumlu makaleler yazabilirsiniz. SEO uyumlu makale konusunda, öncelikli olarak, yazacağınız konuyu iyi seçmelisiniz. Bu makaleleri yazarken amacınız arama motorlarında yükselmek olacağı için, seçeceğiniz konunun, arama motorlarında aranan bir konu ve başlık olması gerekir. Eğer kimsenin araştırma ihtiyacı duymayacağı bir konuda yazarsanız, bu yazınızın, büyük internet dünyasında yok olduğunu göreceksiniz. Google o içeriği, okusa da, yazınızı ziyaret eden tek bir kişi bile olmayacaktır.

SEO Uyumlu Makale
Fakat herkesin merak duyduğu bir konu hakkında yazarsanız, Google aracılığı ile birlikte yazınız, üst sıralara yavaş yavaş tırmanacaktır. Google sayfanızı indexler ve yazdığınız SEO uyumlu makale, Google aracılığı ile ziyaretçi çekmeye başlar. Burada, yazdığınız makaleler, aynı zamanda açık ve net bir dille yazılmış olmalı… Herkese hitap eden, herkesin rahatlıkla okuyup anlayabileceği bir dil kullanırsanız, yazınız daha kıymetli olacaktır. Bu noktada, maddeleme, alt başlık gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Yazıyı şekil yönüyle de ziyaretçilere hitap edecek şekilde kurgulamalısınız.
SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
SEO uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler başlığında, size söyleyebileceğimiz en iyi şey, anahtar kelime tercihi olacak. Anahtar kelimenizi ne kadar özenle seçerseniz, makaleniz arama motorlarında o kadar iyi bir konuma gelecektir.

Alexa değeri ve SEO ya etkisi nedir ?

Alexa değeri Nedir Seo ya Etkisi Nedir;

Alexa dünya çapında tanınmış sitelerin değerlerinin tahminini yapıldığı büyük bir firmadır. Site sahipleri site alıp satarken veya sitesinin ne konumda olduğunun bilgisini öğrenmek için Alexa değerini kontrol eder eğer alexa sıralaması düşük konumda ise, o konuma göre siteye değer biçer alım satımda bulunur.

Bunun gibi kendi siteleri için de ne konuma geldiğini kaçıncı sırada olduğunu, Alexa sitesi sayesinde öğrenmektedir. Bu özellik tüm sitelerin, giriş çıkışlarına göre Google konumlarına ve backlink kalitesine backlink sayısına bakarak bu değeri otomatik olarak sizlere sunar.

Belirli aralıklarla güncellemeler yaparak bu sıraları sürekli değişir vaziyette görürsünüz. Eğer sıralama değeri düşüyor, veya yükseliyor ise, Alexa sıralamasında bunun cevabını alabilirsiniz.

Bu hizmet sitelerin, değerli konumdaki linklerini size listeler. Bununla birlikte tüm dünya genelinde sitenizin kaçıncı sırada olduğunun tahminini size yansıtır.

Dünya tahmini ile bir de ülkenize göre değer tahmini de sizlere yansıtılır. Neredeyse tüm site sahipleri bu konuda bilgili insanlardır. Eğer sizde bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru konuya geldiniz demektir.

Alexa değer düşürmenin bir yolu daha vardır ki. Bu da Alexa sitesinde, sitenizin linkini arama kutusu yardımı ile yapın. Bununla birlikte sitenizin en çok Google de hangi aramalarda etkili olabileceğinin tahmini de sizlere sağlanmaktadır.

Sizde bir site satın alacaksanız eğer öncelikle Google üzerindeki değerinin tahminini almak için, Alexa sitesinde bu değeri aratın.

Tanıtım için de link alacaksanız eğer bu değere bakıp reklam yayını yapılacak sitenin değerini bu hizmet yardımı ile kontrol edebilirsiniz.

İlgili Link: http://www.Alexa.com

Adwords Reklamların Seoya Etkisi Nedir ?

Adwords Reklamların Seoya Etkisi:
Bu tanıtım sitelere değer kazandırmakta olduğu için, Seo sınıflandırması adı altında bilinmektedir. Bu çalışma için para yatırımı yapmanız gerekecektir. Para yatırımı ile, bu yatırımdan işletmeleriniz için gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Doğru bir yöntem ile hareket edildiğinde güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu çalışmanın nasıl bir fayda getireceğini, sizlere örnekler ile açıklayacağım. Örneğin, parfüm satışı yapılacak bir siteniz var. Bu ürünlerin tanıtımlarını anahtar kelimeleri ile Google gibi tüm dünya tarafından önemli bir konuma sahip Arama Motoru sayesinde yapabilirsiniz. Bu parfümün Markasını modelini Adwors üzerinden anahtar kelime aracı sayesinde ekleyebilir, bu ürünün reklamını bu hizmet ile yapabilirsiniz.

Google Adwords aracındaki kategorilerde sizin ürünleriniz ile alakalı kelimelerde aranma hacminin hangi şekilde aranma yapıldığından bahis edilmektedir. Bu analiz ile parfüm ürününüzü google de tanıtabilirsiniz. Dilerseniz ilinize ve yurt dışı aramalarınıza göre ülke ve şehir seçimlerinde bulunabilirsiniz. Bu reklamları, satış yaptığınız sitelerde deneyebilirsiniz. Güzel bir hizmet sunuluyor ise eğer, yatırdığınız paraya değecek bir gelir elde etme şansınız olabilir. Bu yatırım sizin sitenizin, tanıtımını yapmak ile birlikte kazanç elde etmenizi de sağlamaktadır. Google bu denemelerde kampanyaları ile sizler için indirimli reklam uygulaması da sağlamaktadır.

Bu çalışmadan önce tavsiye olarak adwords reklamlarının işleyişi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmanızı tavsiye ediyorum. Bu çalışmanın Seo ya faydası da önemli sayılacak derecede olacaktır. Ni tekimde bu reklamlar ile siteniz hit kazanmakta oluyor. Ve doğru anahtar kelimeler tercih edildiği için, geri dönüşlü müşteriler kazanabilirsiniz. Tabi ki bu seçim sizin sitenizde yayınladığınız konularınız ve ürünlerinizin kaliteli, beğenilir ve geri dönüş sağlanabilecek konumda olması da gerekecektir.

Sitenizin değer kazanması ve hit alması için, bu yatırımı gözden çıkarmanız gerekecektir. Denemekte fayda var deyip bu reklam türünü denemenizi tavsiye ediyorum. Tüm bu çalışmalar sizlere ne fayda sağlayacak konusuna gelelim şimdi. Google üzerinde insanlar ürün satın almak için, ürün incelemelerinde bulunuyorlar. Bu kelimelerde arama yapıldığında karşılarına bir sayfada linkler çıkacaktır.

Siz bu reklam sayesinde örnek Armani şişeli orijinal parfüm şeklinde google üzerinde arama yapıldı. Siz Adwords hesabınızda bu kelimeyi eklediğinizde açılan sayfada sponsor reklam olarak reklamınız görünecektir.

Bu sayede, parfüm arayan kişi sizin sitenize giriş yapacak ve doğru ürün ile karşılaşır beğenirse, sepetine ekleyecek.

Bu reklam ile ürününüzün aranma kelimesinde direk ilk sayfada çıkıyorsunuz. Tabi her tıklama için sizlerden para kesilecek. Bu reklam işleyişini güzel takip eder ve bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olursanız eğer, küçük yatırımlar ile büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra reklamlarınız sona erdiğinde siteniz Google üzerinde yine güzel bir konuma sahip olacaktır. Çünkü, siteniz alakalı anahtar kelimelerden hit çekecek bu reklam sayesinde.

Bu şekilde siteniz aranmalarda biraz daha üst konuma geçecektir. Ve Alexa değeriniz düşecektir. Alexa ile ilgili ve seo ile ilgili detaylı birçok konudan sitemizde detaylı açıklamalar ile yer verilecektir.

İlgili Site Link: www.google.com.tr/AdWords

Destek Telefonu: 444 5 674

Seo Nedir?

Seo Nedir?

Bu konumuzda sizlere seo internet teriminin açıklamasını detaylı şekilde yapacağım arkadaşlar.
Bu terimin gerçek anlamı İngilizce bir işleyişin kısaltılmış halinden oluşmaktadır. Gerçek anlamı Search Engine Optimizazyon olarak bilinmektedir.

Bu anlam birçok ülkede kendi terimi ile anılmakta olup kısaltılmış hali ile Seo olarak dünya çapında yaygın bir kariyere sahiptir.

Soru: Peki Ne anlamını taşıyor bu kadar önemli olmasının sebebi nedir?

Cevap: Seo web sitesi sahipleri için önemli konuma sahip bir yükseliş projesidir.

Seo nun anlamını geniş şekilde nasıl bir düzen ile işlediğini sizlere örnekler ile açıklayacağım.
Mesela gerçek hayatta yaşadıklarımızdan örnek vereyim. Örneğin bir tamir işletmesi. Bu işletme kapalı bir sokakta ve insanların sık uğramadığı bir bölümde yer alıyor. Yalnız bu şirketin kendisini çevire bilmesi düzene girmesi için, insanlar tarafından sunulan tamir hizmetinin bilinmesi gerekir.

Akla gelindiğinde uğrak bir işyeri haline gelmesi için reklam tanıtımı yapılmalıdır. Örnek bir tamirci işletmecisi bu reklamı internet üzerinden yapılan hizmete dair bilgilendirme yapılması için, kuruma ait site açabilir. Bunun tanıtımı için Seo hizmeti alıp insanlara duyurabilmek adına sitesinin değerlendirebilir.

Bu hizmet ile, işletmeniz doğru şekilde işlem yapıldığında büyümenizde önemli bir konuma sahip olacaktır.

Günümüzde teknoloji ilerlemesi ile İnternet kullanımı çok yaygın bir hale getirilmiş olup, tanıtımlarda önemli bir yere sahip konumdadır.

Seo bu şekilde forum, blog, e-ticaret, gibi birçok kategorideki siteler için, tanıtımın iyi derecede olmasını sağlamaktadır.

Bu şekilde siteniz insanlar tarafından bilinir ve akla gelindiğinde uğranılacak bir konuma sahip olursunuz.

Bu çalışmayı derin bir şekilde sizlere anlatmış bulunmaktayım. Örnek olarak özet geçiyorum. Web sitesi sahiplerinin başka kullanıcılar tarafından sitelerinin ziyaretçi akınına uğraması, bilinmesi gelir elde edebilmesi, hit elde edebilmesi için yapılması gereken başlıca çalışmalar arasında 1 sırada yer almaktadır.

Sitemizde bu konular ile ilgili birçok detaya yer verilmiş olup, kategorimizi takip ederek bir tanıtım uzmanı haline gelebilirsiniz.

Twitter Takip Etme limitlerini arttırdı !

Twitter Takip Etme Limitlerini Arttırdı !

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter , son yaptığı güncellemede kullanıcılara anket yapma hakkı tanımış ve bunun sayesinde büyük beğeni toplamıştı.

Bugün ise takip limitlerinde büyük bir yeniliğe adım attı. Twitter’da bir kullanıcı en fazla 2.000 kişiyi takip edebiliyorken bu limit 5.000’e yükseltildi. Twitter’da artık 5.000 kişiyi takip edebileceksiniz.

5.000 kişiden daha fazla kişiyi takip etmeniz için Takipçi sayınızın, Takip Ettiklerinizden fazla olması gerekiyor. Yani 500 Takipçiniz varsa 6.000 kişiyi takip edemiyorsunuz. Twitter, böylece bot hesapların ve agresif takip yapımının önüne geçiliyor..

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır ?

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır ?

Twitter ülkemizde ve dünyada popülerliğini hızla arttırırken diğer yandan sahte hesaplar ile savaşmak zorunda kalıyor. Başkasının adına açılmış troll veya sahte hesapların önüne geçmek için Twitter bir takım önlemler aldı.

Bu önlemlerden bir tanesi de Onaylanmış rozet olarak tanımlanan, twitter’da mavi tık diye isimlendirilen profil onayı rozetidir. Onaylanmış rozet, twitter kullanıcısının profilinde sağ üst bölümde, Profil resminin hemen altında belirir. Onaylanmış rozet, twitter’da kişi aramalarında üst seviyelerde çıkmasını da sağlar.

Twitter hesabım kilitlendi ne yapabilirim ?

Son zamanlarda twitter kullanıcılara şifre sıfırlama önerisinde bulunuyor.

Bu size bir mail ile “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” olarak gönderilir ya da Twitter’ın ana sayfasında yine “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” olarak gözükür.

Tweet atamaz, kimseyi takip edemez ve RT&FAV yapamazsınız.

Bunların sebeplerinden biri çok sayıda yanlış şifre girilmesidir. Siz yada hesabınızı ele geçirmek isteyen bir başkası..  Bir diğer kilitlenme olayı ise twitterın resmi veya resmi olmayan uygulamalarıdır.

Hesabınızın kilitlenmemesi ya da daha az kilitlenmesi için telefon onayı yapmayı unutmayın.