Etiket arşivi: instagram tüyoları

Facebook Fotoğraflarınızda farklılık yaratıyor !

Facebook’da bilinmeyen birşey bulundu belki Mark’ın dahi bundan haberi yoktur. Instagramda bilindiği gibi filtreler mevcut fakat facebook’da böyle birşey eklenti gibi yok fotoğrafı nasıl yükledirseniz o şekilde kalıyor.  Bizim gibi canı sıkılan sanırım yazılımcı ki böyle bir uğraşa girdi Mathias Bynens isimli twitter kullanıcısı bunun farkına varıyor ve twitter hesabında bunu paylaşmış.

facebook

Aslında sadece fotoğrafınızın uzantı link inin sonuna basit bir kod ekliyorsunuz .html veya .txt gibi  bu eklediğiniz zaman ASCII kodlarından oluşan bir sayfa üzerinde fotoğraflarınız görünüyor. Buna ne kadar şahaeser veya sanatsal denir tabi tartışılabilir bir konu.

Şimdi

Yazılımcı bilgisayar dahisi bu kişi bunu bu şekilde paylaşmıi peki nasıl yapıyoruz.

Ama kesinlikle söylüyorum Facebook un da bundan haberi yok bence   Ama artık biz yapmıştık diyecekler

Hem Facebook hem de Instagram fotoğraflarında geçerli olan özellikten faydalanmak için fotoğrafın “.jpg” uzantılı halini almanız gerekiyor. Örneğin bizim ana görselde her verdiğimiz fotoğrafın orijinal hali böyleyken, “.html” değişikliğinden sonra bu oldu.

Instagram Takipçileri arttırmak için 7 tüyo

Sosyal medyada en iyi uygulamalardan biri instagram fakat yeni açılan veya aktif olan hesabınızı fenomen hale getirmek oldukça güç bir durum

Biraz araştırdık uyguladık ve kendimiz edindiğimiz bilgileri sizlere yazmaya karar verdik. Instagram tüyolarını sizlere yazalım.

 1. Mutlaka her fotoğrafınızın altına en iyi instagram etiketleri yazın. Bunlardan bazıları
  #vsco #vscogood #vscocam #objektifimden #objektifimdenyansiyanlar #kadrajımdan #instagood
  #insturkie #igtravel  #instaturk, #ig_turkey, #gununkaresi, #benimkarem, #turkinsta
 2. Her fotoğrafı beğenin ve mutlaka yorum yapın
  instagram arama bölümünden üstte verdiğim etiketlerden birine girin ve mutlaka farklı kişilerin her fotoğrafını beğenmeye çalışın. Ayrıca en önemlisi dikkat çekici yorumlar yapın  ve tabiki mantıklı yorumlar fotoğrafa anlamlı olmadı anlamsız ve boş yorum sizin hesabınızı negatif yönde etkiler.
 3. Önünüze gelen her fotoğrafı paylaşmayın.
  Fotoğraf paylaşımında seçici olun her fotoğrafı paylaşırsanız bu sizin seçiciliğinizi gösterir.
 4. En üstte zirve de olan üyeliklerden hangi tarz fotoğraflar paylaşıyor araştırın.
  Belki biraz kopya gibi gelebilir aslında fakat sadece fikir edinmeniz için biraz kendi tarzınızın yanında instagram da her kesime göre kitle mevcut o hedef kitlenize uygun üyelikleri bulun.
 5. Mutlaka Beğendiğiniz kişileri takip edin
  Takip ettiğiniz üyeliklerin fotoğraflarını beğenin tabi abartmamak kaydı ile.
 6. instagram lokasyon eklemesini mutlaka kullanın
  instagram artık güncellemeden sonra lokasyon yani fotoğrafı nerede çektiğinizi ekleyebiliyorsunuz ve beğenirliliğiniz artıyor tabi bulunmanızı populer olma şansınızı da arttırmış oluyor.
 7. Takibe takip olarak geri dönüş yapın.
  Biraz laçka bir sözcük olsa da fakat belli bir süre bunu yapmanızı öneririm. Çünkü ister istemez kimse dikkatini gerçekten çok çeken bir şey yoksa takip etmez sizi karşılıklı takip daima etkili çözümdür.Emin olun her kullanıcı birden fenomen olamaz veya birden instagramda durduk yere takipçisi olamaz  aktif olarak instagram hesabınızı kullanmalısınız. En önemlisi instagram hesabınızda paylaştıklarınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda mutlaka paylaşın.