Etiket arşivi: iphone 7

Yeni iPhone 7 Özel Batarya ile Geliyor

Yeni iPhone 7 Özel Batarya ile Geliyor

 

Eylül 2016’da tanıtılması beklenen iPhone 7 modeli ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiye göre iPhone 7 modeli daha büyük bir bataryaya ve seramik bir gövdeye sahip olacak.

iphone 7

 

Akıllı telefon sektörüne yön veren modellerden birisi olan iPhone’un yeni modeli heyecanla bekleniyor. Hakkında sürekli yazılıp çizilen iPhone 7 modeli hakkında bugün yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bunlara göre iPhone 7 seramik bir gövedeye ve daha büyük bir bataryaya sahip olacak

Apple iPhone 7 modelinde bataryayı büyütüyor!

Bugün ortaya çıkan iPhone 7 modeline ait olduğu iddia edilen görsellere baktığımızda, 7.04 Whr kapasiteli bir batarya görüyoruz.

iPhone 6s modelinde yer alan 6.61 Whr kapasiteli bataryaya kıyasla yüzde 6.5’lik bir artış göze çarparken bu bataryanın kaç mAh olduğunu söylemek ise şuandaki elimizdeki verilerle mümkün değil. Ancak Whr değerlerine baktığımız zaman bataryanın büyüyeceğini söyleyebiliriz.

Bir süredir gündemde olan 3.5 mm kulaklık jakının iPhone 7 modelinde kullanılmayacak oluşu da büyüyen bataryaya yer açmak için olabilir.

Bunun yanı sıra iPhone 7 modelinde seramik kullanılacağı yeniden dile getirildi. 2012 yılında HTC One S modelinde de kullanılan seramik o dönem için kullanıcılardan pek olumlu geri dönüş alamamıştı.

Ancak aynı durum iPhone 7 modeli içinde geçerli olur mu derserniz görmeden konuşmak pek doğru olmayacaktır.

Beklenen iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

Dünya’da en çok beklenen akıllı telefonlardan iphone 7 her son kullanıcıyı araştırma yaptırmaya başlattı.iPhone 7 hakkındaki tüm detayları bir araya getirdik. Peki, iPhone 7 ne zaman tanıtılacak? iPhone 7 özellikleri ve fiyatı ne olacak? İşte karşınızda iPhone 7!

 

iphone 7

Apple’ın bu yıl içerisinde tanıtması beklenen iPhone 7 modeli hakkında birçok şey yazılıp çizildi. iPhone 7’nin hangi özellikler ile geleceği, ne zaman tanıtılacağı ve fiyat etiketinin ne kadar olacağına yönelik onlarca iddia bulunuyor.

 

Biz de bu haberimizde iPhone 7 hakkındaki tüm bilinen ve gerçekleşmesi muhtemel olan iddiaları bir araya getirdik.

iPhone 7 ne zaman tanıtılacak?

iPhone 7’nin tanıtım tarihi olarak her iPhone serisinde olduğu gibi Eylül ayında olacak. iOS 10 veya yeni bir yapılandırılmaya gidilmesi durumundaiOS X işletim sistemi ile aynı anda tanıtılacak olan iPhone 7’nin, Eylül ayında tanıtılmasından sonra Kasım ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak?

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini anavatanı Amerika’da 649 dolardan başlayan fiyat etiketiyle satışa sunmuştu. iPhone 6s 16 GB modeli 649 dolar iken iPhone 6s Plus 16 GB 749 dolara Apple Store’da satılıyor.Peki, iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 7 fiyatı hakkında çok farklı ön görülerimiz yer alıyor. Eğer Apple, 16 GB baz modelden vazgeçerse, iPhone 7’nin baz modeli 64 GB depolama birimine sahip olacak. Depolama biriminin artması doğal olarak fiyatlara yansıyacak.

Bu bağlamda iPhone 7 fiyatının 749 dolar, iPhone 7 Plus fiyatının ise 849 dolar olmasını bekliyoruz. Apple’ın rakipleri karşısında hiçbir zaman fiyat konusunda taviz vermemesi, iPhone 7’nin kolaylıkla ulaşılma ihtimalini düşürüyor. Ancak Apple bu fiyatlar ile iPhone 7’yi satışa sunarsa işi çok zor olacak.

iPhone 7 özellikleri nasıl olacak?

Apple, iPhone 6 serisi ile başlayan furyayı devam ettirecek ve iPhone 7 iki farklı ekran boyutu ile gelecek.

iPhone 7, 4.7 inç büyüklüğünde ekran ile gelecekken iPhone 7 Plus, 5.5 inçbüyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Bu ekranların çözünürlükleri hakkında bir şey söylemek için henüz erken. Ancak Apple’ın iPhone 7 Plus modeli ile 2K çözünürlüğe geçmesini bekliyoruz. Bu bağlamda iPhone 7’nin ekran çözünürlüğü ise Full HD olabilir.

iPhone 7 modellerinde çift çekirdekli veya çok düşük bir ihtimal olarak üççekirdekli Apple A10 yonga seti, PowerVR 8 serisi grafik birimi ve 2 GB RAM bulunması bekleniyor.

iPhone 7 kamerası nasıl olacak?

iPhone 7 kamerasında ise Megapiksel açısından bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz.

Apple, iPhone 7 ile yoluna 12 Megapiksel arka kamera ile devam eder ancak bu kameranın sensöründe, diyafram değerinde ve piksel yoğunluğunda büyük değişiklikler yapılır.

iPhone 7 ön kamerası ise 5 Megapiksel olur. iPhone 7 video konusunda ise 30 FPS hızında 4K çözünürlüğü destekleyecek.

Çok zor bir ihtimal olarak görülse de iPhone 7’nin 60 FPS hızında 4K video çekeceğini düşünüyoruz.

Yeni bilgilere göre iPhone 7 Plus modeli 2 adet kamera ile gelek. Bu kamera 3 kata kadar optik zoom yapabilecek.