Etiket arşivi: sosyalmedya

Snapchat’e görüntülü Konuşma Geldi

Evet  yanlış duymadınız son zamanlarda popüler olan anlık fotoğraf paylaşım uygulamasına Snapchat 10 sn’lik video eklemeden sonra görüntülü konuşmayı da uygulamasına kattı.

snapchat

 

Snapchat bilindiği gibi dünyada özellikle genç nüfus arasında çok popüler olan fakat Türkiye’de sınırlı sayıda kullanıcısı bulunan bir mobil mesajlaşma uygulaması. Whatsapp, WeChat, Kakao, Line ve Viber gibi rakiplerinden farklı olarak daha çok ‘teenager’ların ilgi gösterdiği uygulama henüz küresel markalar tarafından da bir sosyal medya iletişimi alanı olarak da değerlendirilmeye başlandı.

 

snapchat

 

Snapchat’in kullanıcı deneyimi bakımından eksik kaldığı alanları tamamlamak yönündeki ilk adımlarından biri olan görüntülü konuşma, bu anlamda kullanıcılar arasındaki diyaloğu güçlendirmek için getiriliyor.

Şirketin resmi olarak duyurduğu üzere bundan böyle Snapchat’te bir arkadaşınızla sohbet ederken video arama yapabileceksiniz. Bunu yaparken de sadece bir tuşa basmanız yeterli olacak. Yapmanız gereken sadece snapchatte ki kişiye mesaj atma sayfasına gelip alttaki gibi fotograf çekme tuşunuz mavi olacak ve basılı tutmanız gerekiyor.

snapchat-görüntülü-görüşme-ve-mesajlaşma

Yukarıdaki tanıtım videosundan da görebileceğiniz üzere Snapchat’in yeni görüntü sohbet özelliği Whatsapp’teki sesli mesaj gönderme fonksiyonuyla oldukça benzer. Mesaj satırının hemen yanında bulunan mavi düğmeye basarak görüntü sohbet başlatabiliyorsunuz. Aynı şekilde karşınızdaki kişi de aynı düğmeye basarak sizinle görüntülü olarak sohbet edebiliyor.