Etiket arşivi: twitter

internet neden yavaş? 4 kasım

HDP li vekiller gözaltına alındıktan sonra  türkiye’de internet yavaşladı veya sosyal medya girişleri engellendi.

Sosyal medya ve kişisel mesajlaşma sitelerine yönelik bu yöntemin neden kullanıldığını ise Başbakan Binali Yıldırım bugün basın toplantısında bir gazetecinin sorusu üzerine yanıtladı.

Yıldırım, “Güvenlik açısından zaman zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner” dedi.

Ancak Yıldırım tehlikenin ne olduğu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Habertürk’ün haberine göre, internet erişiminden sorumlu olan devlet kuruluşu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye genelinde sorun yaşandığını duyurdu.

Erişim sorunu yaşanan sitelerle ilgili alınmış bir mahkeme kararı bulunmuyor. Kullanıcılar Sanal Özel Ağ anlamına gelen VPN uygulaması ile bu internet sitelerine erişim sağlayabiliyor.

Twitter Toplu Takip Etme Kodu ( GÜNCEL )

Twitter’da istediğiniz bir hesabın takipçilerini takip edip hedef kitlesi oluşturabilirsiniz.

Twitter günlük ve saatlik takip etme limiti koydu.

Günlük 1.000, saatlik ise 100 kişiyi takip edebiliyorsunuz.

Twitter takipçi sayınız kadar takip etme hakkı tanıyor.

Örneğin, 2.000 takipçiniz varsa 2.000 + % lik ufak bir kısım takip edebiliyorsunuz.

Vereceğim kod ile tek tık ile twitter hesabınıza bağlı olarak maksimum kişi takip edebiliyorsunuz.

KODU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu kodu kullanmak için önce hedef kitlesi oluşturacağınız hesabın takip ettiklerini veya takipçilerini açın. Daha sonra Chrome yada Firefox ile console sekmesini açıp yukarıda verdiğim kodu yapıştırıp enter tuşuna basın. 

GERİ TAKİP YAPMAYANLARI TOPLU SİLME KODU İÇİN TIKLAYIN

Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma Kodu

Twitter’da Uygulamasız ve Limitsiz Toplu Unfollow

Twitter’da sizi takip etmeyenleri ve geri takip yapmayanları topluca takibi bırakabileceğiniz kısa bir kod paylaşıyorum..

Twitter da bildiğiniz üzere takipçi kazanmak için insanlar birbirlerini takip edip karşılıklı takip yapıyorlar. Fakat sizin takip ettiğiniz ve sizin takibinize geri dönmeyen kullanıcılar da oluyor. Bu sizi takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkartmak bir hayli uzun bir zaman alıyor. Sizi takip etmeyen kişileri topluca takipten çıkartmanızı sağlayacak bir kod paylaşıyorum.

KODU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu kodu kullanmak için önce profilinize girip takip ettiğiniz kişileri açın. Daha sonra Chrome yada Firefox ile console sekmesini açıp yukarıda verdiğim kodu yapıştırıp enter tuşuna basın. 

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır ?

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır ?

Twitter ülkemizde ve dünyada popülerliğini hızla arttırırken diğer yandan sahte hesaplar ile savaşmak zorunda kalıyor. Başkasının adına açılmış troll veya sahte hesapların önüne geçmek için Twitter bir takım önlemler aldı.

Bu önlemlerden bir tanesi de Onaylanmış rozet olarak tanımlanan, twitter’da mavi tık diye isimlendirilen profil onayı rozetidir. Onaylanmış rozet, twitter kullanıcısının profilinde sağ üst bölümde, Profil resminin hemen altında belirir. Onaylanmış rozet, twitter’da kişi aramalarında üst seviyelerde çıkmasını da sağlar.

Twitter hesabım kilitlendi ne yapabilirim ?

Son zamanlarda twitter kullanıcılara şifre sıfırlama önerisinde bulunuyor.

Bu size bir mail ile “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” olarak gönderilir ya da Twitter’ın ana sayfasında yine “Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi” olarak gözükür.

Tweet atamaz, kimseyi takip edemez ve RT&FAV yapamazsınız.

Bunların sebeplerinden biri çok sayıda yanlış şifre girilmesidir. Siz yada hesabınızı ele geçirmek isteyen bir başkası..  Bir diğer kilitlenme olayı ise twitterın resmi veya resmi olmayan uygulamalarıdır.

Hesabınızın kilitlenmemesi ya da daha az kilitlenmesi için telefon onayı yapmayı unutmayın.