Makalelerde etiket kullanımı ve SEO’ya etkisi

Makalelerde Anahtar Kelime
Kaleme alınan makalelerde iki şey önemli… Birincisi makalenin özgünlüğü iken ikincisi anahtar kelime konusu… Etiket adını da taktığımız anahtar kelime, makalede ön plana çıkarttığımız kelimelerin genel adıdır. Bu etiketler konu ile ve makale ile ilgili seçilir. Google’da ne ararsınız? İşte makalelerin anahtar kelimeleri, Google’da aradığınız bu kelimelerden seçilir.

Etiket Kullanımı Neden Önemli?
Google’da aranacak kelimeleri seçip, özgün olarak oluşturduğunuz makalede kullanırsanız, Google arama sonuçlarında sitenizi ön plana çıkartır. Bir kişi, Google’da herhangi bir konuda arama yapınca, yazdığınız makale aranan bu konu ile ilgili ise ön plana çıkar. Makalelerde etiket kullanımı bu nedenle çok önemlidir. Bu durum, etiket kullanımının SEO açısından da çok önemli olmasını sağlıyor.
SEO Açısından Çok Önemli
Bildiğiniz gibi SEO çalışmaları, genel itibariyle Google’da ön plana çıkmak için yapılan çalışmalardır. Makalelerde kullanılan etiketlerin bu işe yaraması, SEO uyumlu makale tabirini de ortaya çıkardı. Özgün bir makale yazmak ve bu makalede doğru anahtarları tercih etmek, her bakımdan internet sitenizi öne çıkartacak bir unsur… SEO dünyasının son yıllarda üzerinde durduğu bu konu, gittikçe önemi artan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bugün birçok şirket Google’da yer edinmek için özgün ve doğru anahtar kelimeli makaleler satın alıyor. Bu içerik, söz konusu sitenin Google’da ilk sayfayı edinmesini sağlayan çok etkili bir unsur oluyor.

Kim yazmış bunu : admin

Araştırmacının 28 kadar daha yazısı bulunuyor.

Yorumlar

comments

Makalelerde etiket kullanımı ve SEO’ya etkisi” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir