Özgün Makalenin Seoya Etkisi Nedir ?

Özgün Makalenin Seoya Etkisi

Özgün Makale seo da çok önemli bir yere sahiptir. Neden özgün makale olmalı sorusuna gelecek olursak eğer, Google özgün konulara özgün içeriklere daima önem vermektedir. Google içeriğindeki belki milyarlarca index arasında bazı siteler yine aynı içerikleri diğer sitelerde defalarca kullanmaktadır. Özgün olmak özgün içerik eklemek özgün yorumlarda bulunmak daima sizlere fayda sağlayacaktır.

Google özgün konuların bulunduğu bu tür siteleri, ön sıralara taşımaktadır. Genellikle bulunan konuların defalarca başka sitelerde paylaşılması onun Anahtar Kelime de Özgün konular ile kıyaslandığında geri kalmasına işaret etmektedir. Kullanıcılara daha güncel yeni bilgileri sunabilmek adına Google bu tür paylaşımlara daha öncelik sağlamaktadır.Bir site açtınız ve diğer bir siteden tüm içerikleri komple kopyala yapıştır yaptınız ise eğer o sitenin geleceği pek parlak olmadığı açıkça belirlidir.Bu nedenle kendi sitelerinizin, ileriye dönük hedefleri varsa eğer, özgün makale ihtiyacı mutlaka duyacaktır.

Özgün Makale nasıl olmalı, özgün makalelerde öncelikle imla kurallarına dikkat edilmeli bunun için makale yazarken Microsoft Office gibi programlar yardımı ile yazı oluşturmanızı, ve o yazıyı panelinizden sitenize eklemenizi tavsiye ediyorum. Office programları sayesinde oluşan cümlelerde kelime hatası bulunduğunda sizlere kırmızı uyarı veriyor bu uyarıları mümkün olduğunca azaltmak sizlerin seo uyumlu bir makale sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Bu hatalar ne kadar azalırsa açılan konularda anlatımlar o kadar açıklayıcı hale gelir. Bu şekilde bu engelleri aştığınızda, kendinize özgün alıntı olmayan konular içerdiğinde sitenizin seo suna büyük bir katkı sağlamış olacaksınız.

Örnek Nasıl sitenize konular girmelisiniz. Mesela diyelim Teknoloji Kategorisinde konu açacaksınız. Teknoloji ile ilgili Google üzerinde araştırmalar yapın. Mesela konu Google İnternet Balon bu konu ile alakalı yapılan bir den fazla konuyu özellikle inceleyin. Birçok sitede bu konu ile ilgili değişik açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamaları iyice inceleyin kafanızda oluşturun. Ve bir bakın bu kelime ilke sıralardaki sitelere ben bunlardan daha iyi bir tanıtım çalışması çıkarırım diye kafanıza koyun.

Düzgün imla ile özgün makaleleri oluşturun. Özgün bir makale genellikle en az 150 ila 200 kelime arası konu hakkında detaylı bilgi içeren bir çalışma olmalıdır. Aynı kelime örnek 200 kelimelik bir makale içerisinde 7 ila 8 seferi geçmemesine özen gösterilmelidir. İmla hataları giderilmelidir. Yazılan konu tekrardan bir özet halinde okunmalı daha anlaşılır hale gerilmelidir. Tüm bu kurallar dahilinde yazılan yazı özgün makale açıklamasıdır.
Geldik bu özgün konuları siteye eklemeye, sitenize eklerken özellikle dikkat etmeniz gereken konularda, genelde en az 1 ila 2 resim olmasına özen gösterin. Bu resimler isteğinize göre çoğaltılabilir. Eklenen resimlerde özellikle, Resim başlığı, Resim etiketi, Resim açıklaması bu tür boşlukları ne kadar varsa doldurun. Resim açıklamaları eklendiğin resimler için bile konunuz hit alır ve seo için çok önemlidir.

Kim yazmış bunu : admin

Araştırmacının 28 kadar daha yazısı bulunuyor.

Yorumlar

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir