Seo Nedir?

Seo Nedir?

Bu konumuzda sizlere seo internet teriminin açıklamasını detaylı şekilde yapacağım arkadaşlar.
Bu terimin gerçek anlamı İngilizce bir işleyişin kısaltılmış halinden oluşmaktadır. Gerçek anlamı Search Engine Optimizazyon olarak bilinmektedir.

Bu anlam birçok ülkede kendi terimi ile anılmakta olup kısaltılmış hali ile Seo olarak dünya çapında yaygın bir kariyere sahiptir.

Soru: Peki Ne anlamını taşıyor bu kadar önemli olmasının sebebi nedir?

Cevap: Seo web sitesi sahipleri için önemli konuma sahip bir yükseliş projesidir.

Seo nun anlamını geniş şekilde nasıl bir düzen ile işlediğini sizlere örnekler ile açıklayacağım.
Mesela gerçek hayatta yaşadıklarımızdan örnek vereyim. Örneğin bir tamir işletmesi. Bu işletme kapalı bir sokakta ve insanların sık uğramadığı bir bölümde yer alıyor. Yalnız bu şirketin kendisini çevire bilmesi düzene girmesi için, insanlar tarafından sunulan tamir hizmetinin bilinmesi gerekir.

Akla gelindiğinde uğrak bir işyeri haline gelmesi için reklam tanıtımı yapılmalıdır. Örnek bir tamirci işletmecisi bu reklamı internet üzerinden yapılan hizmete dair bilgilendirme yapılması için, kuruma ait site açabilir. Bunun tanıtımı için Seo hizmeti alıp insanlara duyurabilmek adına sitesinin değerlendirebilir.

Bu hizmet ile, işletmeniz doğru şekilde işlem yapıldığında büyümenizde önemli bir konuma sahip olacaktır.

Günümüzde teknoloji ilerlemesi ile İnternet kullanımı çok yaygın bir hale getirilmiş olup, tanıtımlarda önemli bir yere sahip konumdadır.

Seo bu şekilde forum, blog, e-ticaret, gibi birçok kategorideki siteler için, tanıtımın iyi derecede olmasını sağlamaktadır.

Bu şekilde siteniz insanlar tarafından bilinir ve akla gelindiğinde uğranılacak bir konuma sahip olursunuz.

Bu çalışmayı derin bir şekilde sizlere anlatmış bulunmaktayım. Örnek olarak özet geçiyorum. Web sitesi sahiplerinin başka kullanıcılar tarafından sitelerinin ziyaretçi akınına uğraması, bilinmesi gelir elde edebilmesi, hit elde edebilmesi için yapılması gereken başlıca çalışmalar arasında 1 sırada yer almaktadır.

Sitemizde bu konular ile ilgili birçok detaya yer verilmiş olup, kategorimizi takip ederek bir tanıtım uzmanı haline gelebilirsiniz.

Kim yazmış bunu : admin

Araştırmacının 28 kadar daha yazısı bulunuyor.

Yorumlar

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir