SEO ve Domainde Tire Kullanımı

SEO ve Domainde Tire Kullanımı
Hemen hemen bütün kaliteli domainler kullanılıyorsa, size domain alımında tire kullanmak fikri hoş gözükebilir. Peki SEO ve domainde tire kullanımı konusunda bilgi sahibi misiniz? Bu konuda ufak bir araştırma yapmanız gerekiyor gibi… İşte bu noktada size yardımcı olmak için buradayız. Domainde tire kullanımının ne gibi zararlarının olabileceğini yazacağız. Öncelikle, teknik açıdan bu durum hiçbir kusur yaratmaz. Yani domaininizde tire kullanmanız ile kullanmamanız arasında hiçbir fark yoktur. Fakat pratikte, bu durumun bazı zararları olabilir. Bunu söylemiş olalım ve sizi yazımızın devamında, konunun detaylarına davet edelim…

Domainde Tire Kullanmak
Kısa ve etkili domainlerin akılda kalıcı bir etki bırakması, insanları bu tür domainlere yönlendiriyor. Hal böyle olunca domainde tire kullanma gibi bir durum mecburen ortaya çıkıyor çünkü almış olduğunuz domain, büyük oranla daha önceden alınmış oluyor. Öncelikle tirenin, akılda kalıcılık bakımından çok kusurlu bir kullanım doğuracağını söyleyelim. Çünkü kurumsal yapılara ve kaliteli domainlere baktığımızda, bu tür bir domain görmüyoruz. Bu da domainimizin ve yaptığımız işin kalitesi noktasında, ziyaretçileri şüpheye düşürecektir. Herkes basit bir domaini aklında tutabilir, fakat tirenin nerede kullanılacağı başta olmak üzere, tire kullanımı, birçok noktada size sorun çıkartır.
Domainde Tire Kullanmak
Her zaman düzenli olarak girdiğiniz siteleri şöyle bir hesaba katın. Bu siteler arasında, tire kullanılan kaç tane site var? Ya internetin en bilindik domainleri arasında kaç tane tire kullanılıyor? Domainde tire kullanmak, eğer güzel ve iyi bir durum olsaydı, bu siteler ve kurumsal yapılar tabii ki bu kullanımdan yararlanırlardı. Bütün bunları hesaba kattığınızda, domainde tire kullanmanın mecbur kalınmadıkça zararlı değil, fakat birçok açıdan yararsız olacağını söyleyebiliriz.

Kim yazmış bunu : admin

Araştırmacının 28 kadar daha yazısı bulunuyor.

Yorumlar

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir