Sosyal Medya Modülü WordPress

Sosyal Medya Modülü WordPress

One SEO Pack tüm Sosyal Meta Modülü sosyal ağ siteleri kendi ağlarında sitenize veya blog görüntülemek için kullanabileceğiniz ek meta veri yararlanmak yardımcı olur. Kullanılan protokol denir Open Graph ve en yaygın protokol geliştirmiştir Facebook ile ilişkilidir ancak birçok sosyal ağ siteleri tarafından kullanılan standart bir protokoldür.

İşte Facebook yorumlanır ve nasıl görüntüleneceğini Open Graph meta veri bir örnek:

Yukarıdaki ekran görüntüsünde örnek bu yazı için Open Graph meta yapılandırarak tarafından sağlanan görüntü, başlık ve açıklama gösterir.

Burada Sosyal Meta modülü yanı sıra bireysel Post / Sayfa ayarları için genel ayarlar üzerinde durulacaktır.

One SEO Paketi Sosyal Meta modülünde tüm - Genel Ayarlar
Sosyal Meta modülü – Genel Ayarları

 

 

 

 

 

 

Başlık kısa kod çalıştırmak

Open Graph Başlık oluştururken bu seçeneğin etkinleştirilmesi Post veya Sayfa Başlığı herhangi kısa kod çalıştırmak sağlayacaktır.

Açıklama Run Kısa kodlar

Open Graph Açıklama oluştururken bu seçeneğin etkinleştirilmesi Post veya Sayfa içeriğinde herhangi bir kısa kod çalıştırmak sağlayacaktır. AutoGenerate OG Açıklamaları etkin olduğunda bu geçerlidir.

AutoGenerate OG Açıklamaları

Excerpt her sayfa veya Post Açıklamaları, bir alıntı oluşturmak yoksa bir tane oluşturun, ya da içeriğin ilk 160 karakter ise: Denetleme AutoGenerate Açıklamaları One SEO Pack tüm otomatik OG oluşturmak anlamına gelecektir.

Anasayfa Ayarları - All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü
Anasayfa Ayarları – All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü

AIOSEO Başlık ve Açıklama kullanın

siz One SEO Pack All Genel Ayarlar ekranında ayarlanır Ana Başlık ve Ev Açıklama kullanmak istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin senin Open Graph Başlık eviniz için: (Tanımlama RG) (RG Başlık) ve Open Graph Açıklama sayfa. Bu Google arama sonuçlarında olduğu gibi ana sayfa tüm sosyal ağ sitelerinde aynı şekilde temsil edilmesini sağlamak için harika bir yoldur.

Not: Eğer ekran görünümünde gizlenir daha da aşağı sonra bu kutuyu Ev Başlık ve Ev Açıklama alanlarını kontrol edin.

Site adı

Burada sitenizin adını ekleyerek web sitenizin veya blog sosyal ağ siteleri tarafından kabul edilecektir nasıl kontrol etmenizi sağlar.

Ana Başlık ve Ev Açıklama

Eğer One SEO Pack All Genel Ayarlar ekranında girilen Ana Başlık ve Ev Açıklama kullanmak istemiyorsanız, farklı bir OG ekleyebilirsiniz: Başlık ve OG: Açıklama ana sayfanız için buraya.

Ana Sayfa Resim

Bir sen OG olarak kullanmak istediğiniz görüntüyü yüklemek için Yükle düğmesini kullanabilirsiniz: sitenizin ana sayfası için resim ya da sadece sağlanan alana görüntü dosyasının URL’sini yapıştırabilirsiniz.

RG: Görüntü genişliğinde 315 piksel yüksekliğinde 600 piksel minimum boyutta olmalıdır. Ancak, Facebook, retina ve yüksek çözünürlüklü ekranlar iyi görüntü için yüksek tarafından 630 piksel ile en az 1200 piksel görüntüleri kullanmanızı önerir.  Daha fazla bilgi için kendi belgelerine bakın . Görüntü dosyası 5 MB’den fazla olmalıdır.

Ev Makale Başlıkları

Siteniz için Facebook nesne türü Madde ayarlandığında Bu alan sadece görüntülenir.Sen ana sadece Facebook Makale Etiketler girmek için bu alanı kullanabilirsiniz.virgülle her etiketi ayırın.

Görüntü Ayarları - All in One SEO Paketi Sosyal Meta modülü

Sosyal Meta modül – Resim Ayarları

OG seçin: Görüntü kaynağı

Resmi bir yazı ya da sayfa için: OG varsayılan olarak kullanılan resim seçmek için bu açılır menüyü kullanın. İşte seçeneklerin her bir açıklamasıdır:

  • Standart Görüntü – Sosyal Meta ayarları sayfasında varsayılan OG Image olarak belirtilen resim kullanmak
  • Çıkan Görüntü – görevinden özellikli resim kullanmak
  • İlk Yüklenmiş Resim – sonrası ilk ekli görüntüyü kullanmak (medya ekleri)
  • İçerik İlk Görüntü – post içeriğinde bulunan ilk resim kullanmak
  • Özel Alan itibaren Görüntü – Özel alan (ayarlarında belirtilen alan adı) belirtilen bir resmi kullanmak
  • Mesaj Yazar Görüntü – Bu yazı / sayfa yazar avatar kullanacak
  • İlk Kullanıldığı Görüntü – otomatik olarak bu seçeneklerin tümü geçer

Görüntü Yok Bulundu Varsayılanı Kullan

Image Source sonra All in One SEO Pack geri Standart OG Image varsayılan olacaktır: Bu ayar, no image Seç OG seçenekleri kullanarak tespit edilmesi halinde anlamına gelecektir.

Standart OG Görüntü

sosyal ağ siteleri tarafından Görüntü: Varsayılan Görüntü alanı size Ortam Kitaplığı bir görüntü seçin veya varsayılan OG olarak kullanılacak görüntü için URL içinde bir görüntü veya macun yüklemek için izin verir.

RG: Görüntü genişliğinde 315 piksel yüksekliğinde 600 piksel minimum boyutta olmalıdır. Ancak, Facebook, retina ve yüksek çözünürlüklü ekranlar iyi görüntü için yüksek tarafından 630 piksel ile en az 1200 piksel görüntüleri kullanmanızı önerir.  Daha fazla bilgi için kendi belgelerine bakın . Görüntü dosyası 5 MB’den fazla olmalıdır. Görüntü belirli bir sayfa veya Post belirtilir: yok OG varsayılan görüntü sadece kullanılır. Seç RG: Görüntü, tek tek her yazı üzerine ayarlarında bu geçersiz kılabilirsiniz olsa: Image Source OG için varsayılan olarak kullanılan alır hangi görüntü yönetmek için seçeneği sunar. İşte bu seçenekler demek nedir?

Görüntü Özel Alan kullanın

Bir seçmek için bu alanı kullanabilirsiniz Özel Alan  Image: OG için kullanılacak. Bu kutuya Özel Alan adını girin.

One SEO Pack tüm sosyal Profil Bağlantılar

One SEO Pack tüm sosyal Profil Bağlantılar

Sosyal Profil Bağlantılar

Sosyal Profil Bağlantılar alan (her satıra bir tane) içine sosyal ağ profilleri için URL’leri girin ve sitenizin bir kişi veya bir şirket / kuruluş için olup olmadığını belirleyin. Associated Adı alanına kişinin veya kuruluşun adını girebilirsiniz. Bu bilgiler için kullanılan  Google Bilgi Grafiği  Google arama sonuçlarının sağ tarafında görünebilir.

 

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü - Facebook Ayarları

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü – Facebook Ayarları

Facebook Yönetici Kimlik

Burada Facebook Admin ID girin. Facebook Admin ID nasıl hakkında bilgi https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir

Facebook App ID

Burada Facebook Uygulama Kimliğini girin. Facebook App ID nasıl hakkında bilgi https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir

Facebook Nesne Türü

Nesne türü (RG: Türü) belirtir sahip sitenin ne tür – blog, web sitesi veya makale.Set bu ya Ön sayfa en son Mesajları (blog) ya da statik bir sayfa (web sitesi) görüntüler olarak, Ön sayfa görüntüler Okuma, Ayarlar altında belirtilen neye göre.

Otomatik Makale Etiketler Oluştur

Bu ayar Madde bir nesne türü olan herhangi bir mesaj türü için Facebook Madde Etiketler otomatik nesil sağlayacaktır. Makale etiketler Bu ayar etkinleştirildiğinde görünen üç onay kutularını dayalı Meta Anahtar Kelimeler, Kategoriler veya Post Etiketler oluşacaktır.

Madde Etiketler Kullanımı Anahtar

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı / sayfa için Meta Anahtar Kelimeler Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Madde Etiketler Kategoriler kullanın

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı için kategorileri Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Madde Etiketler Mesaj Etiketler kullanın

Bu ayar, otomatik olarak bir yazı için Mesaj Etiketler Facebook Makale Etiketler üretecektir.

Facebook Meta etkinleştirme

Sen böyle Sayfalar, Mesajlar ve olarak sahip herhangi bir içerik türleri için Open Graph meta etkinleştirmek için bu ayarı kullanabilirsiniz Özel Mesaj Türleri .

onay kutularını dayanarak size her içerik türü için varsayılan nesne türü ayarlayabilirsiniz alanlar aşağı yeni düşüş göreceksiniz burada seçin.

Varsayılan-nesne-tipi-için-her-içerik-tipi

Madde Facebook Publisher göster

Burada Facebook Sayfası için URL’yi girerek, Facebook Sayfa makaleleri bağlayabilirsiniz. Bu sadece Nesne Türü Madde ayarlanır içerik için çalışır.

Madde Facebook Yazar göster

Yazar etiketi: Bu seçenek Madde olarak düzenleyin Kullanıcı ekranında girilen Facebook profil URL’sini kullanır. Bu kendi Facebook profiline o kullanıcı tarafından kaleme makaleleri bağlar. Bu sadece Nesne Türü Madde ayarlanır içerik için çalışır.

İçerik Nesne Türleri

Her tür içerik (Sayfalar, Mesajlar ve Özel Mesaj Tipleri) için Type: Burada OG ayarlayabilirsiniz. Örneğin, ürünleri için Özel Mesaj türü varsa Ürüne nesne türünü seçebilirsiniz.

Not: Open Graph Nesne Türleri standartlaştırılmış bir listesi vardır. Tam listesi burada bulunabilir – Open Graph Nesne türleri . Eğer uygunsuz bir nesne türü seçin eğer içerik bazı sosyal ağ siteleri üzerinde nasıl görüneceğini etkileyebilecek hataları üretmek mümkündür.

Hepsi One SEO Paketi Sosyal Meta modülü - Twitter Ayarları

Sosyal Meta modül – Twitter Ayarları

Heyecan Kart Standart

Bu seçenek tüm içerik için varsayılan olarak kullanılacak Twitter Kart Tipi ayarlamak için olabilir. Bu ayar Sosyal Ayarlar sekmesine birer mesaj veya sayfa kılınabilir. Sen Twitter’da Kart Türleri hakkında bilgi bulabilirsiniz burada .

Heyecan Sitesi

Bu web sitesinin sahibi Twitter kullanıcı adıdır. Örneğin, @semperfidev. Sen @ sembolünü içermelidir. Twitter Kartına görüntülenebilir Sitesi: Bu Heyecan olarak kullanılmaktadır.

Twitter Yazar göster

Bu seçenek görüntülemek veya kullanıcılar altında Kullanıcı Profili ekranda Twitter alanını gizler. Kullanıcılar Profil ekranında Twitter alanda bu kullanıcı tarafından kaleme içeriği oluşturan için Twitter kullanıcı adınızı ayarlamak için kullanılır.Örneğin, @semperfidev. Sen @ sembolünü içermelidir. Twitter Kartına görüntülenebilir Creator: Bu Heyecan olarak kullanılmaktadır.

Heyecan Yazar / Creator göster

Heyecan Yazar / Creator göster

Twitter Alan

Bu siteniz için etki alanı adıdır. Örneğin, semperplugins.com. Sen gerekir değilhttp: //. Domain Twitter Kartına görüntülenebilir: Bu Twitter gibi kullanılır.

Tarama Sosyal Meta

Sosyal Meta-Scan

Yukarıdaki devre dışı bırak Jetpack Etiketler altında belirtildiği gibi, bazı eklentiler ve temalar da olabilir çıktı Open Graph meta etiketleri. Sitenizde çakışan veya birden Open Graph meta etiketleri varsa o zaman bu içerik belirli sosyal ağ sitelerinde nasıl göründüğünü etkileyebilecek hatalara neden olabilir. Eğer Open Graph meta yüklediğiniz eklentiler ne bağlı ve amacı için onları kullanıyor kontrol için kullanmak istediğiniz eklenti belirlemek gerekir.

Tarama Sosyal Meta bölümü diğer eklentileri ya da temaya göre oluşturulabilir yinelenen sosyal meta etiketleri için sitenizi tarama sağlar. Sadece tarama ve potansiyel yinelenen meta sizi uyaracaktır Bu özellik, bu sizin için sorunları gidermek olmaz. yinelenen sosyal meta etiketleri düzeltmek için sosyal meta kaynağını belirlemek ve çıkarmak gerekir.

hataları gösteren sosyal Meta tarayıcı

hataları gösteren sosyal Meta tarayıcı

Kim yazmış bunu : igokce

Araştırmacının 134 kadar daha yazısı bulunuyor.

Amaç yazmak çizmek birşeyler araştırıp en doğrusunu bulmak öğrenmek zaten işimizde bu değil mi

Yorumlar

comments

igokce

Amaç yazmak çizmek birşeyler araştırıp en doğrusunu bulmak öğrenmek zaten işimizde bu değil mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir